Інформація для авторів

Ви хочете опублікувати свою роботу у цьому журналі? Рекомендуємо ознайомитись з нашою редакційною політикою на сторінці Про журнал та переглянути Керівництва для авторів. Для того, щоб мати можливість надсилати рукописи у наше видання, автори повинні зареєструватися на сайті журналу. Якщо Ви вже зареєстровані, просто увійдіть на сайт та подайте Вашу статтю на розгляд редакційної колегії.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ АВТОРІВ

Наведені рекомендації були розроблені для задоволення вимог державних і міжнародних норм, правил та стандартів написання наукових статей.

1. Загальна частина

Стаття повинна бути завершеною науковою роботою, містити наукову новизну та / або практичну значущість, обґрунтування положень. Стаття може бути написана англійською та українською мовами. Будь ласка, зверніть увагу, що пріоритетними для редакції є статті англійською мовою!!! Статті англійською мовою публікуватимуться першочергово, що пов'язано із вимогами наукометричних баз (Scopus та Web of Science) при рецензуванні видання.

2. Загальні принципи редакційної політики

Відповідальність за достовірність матеріалів, викладених у статті; за дотримання поло­жень законодавства про авторські та суміжні права та іншого чинного законодавства; точність наведених даних та якість фактичного матеріалу (цитати, власні назви, формули, статистичні дані і т. ін.), - несуть виключно автори статей.

Редакція залишає за собою право повертати матеріали авторам для виправлення помилок та доопрацювання.

Редакція має право скорочувати і редагувати матеріали авторів. Матеріали підлягають внутрішньому рецензуванню, яке здійснюють члени редакційної колегії – фахівці відповідних наукових напрямків. Висловлені у статтях думки та пропозиції авторів не обов’язково збігаються з точкою зору редакційної колегії. Матеріали статті не можуть бути надруковані в інших наукових журналах. У випадках виявлення плагіату відповідальність несуть автори наданих матеріалів відповідно до чинного законодавства.

3. Анотація та ключові слова

Стаття може бути написана англійською або українською мовами, разом з рукописом потрібно подавати анотації як англійською, так і українською мовами, обсяг яких повинен становити не менше 1800 знаків, включаючи ключові слова, які відображають основні поняття, охоплені статею, та будуть використовуватися для індексування.

Анотація повинна бути зрозумілою для читачів, які не читали всю статтю. У ній не повинно міститися жодних цитувань інших опублікованих праць.

4. Оформлення посилань

Всі статистичні дані мають бути підтверджені посиланнями на джерела.

Всі цитати мають закінчуватися посиланнями на джерела.

Посилання офорлюються виключно у форматі APA. Вичерпну інформацію про даний формат оформлення посилань можна знайти за посиланням:

https://www.phdfood2019.it/wp-content/uploads/2019/05/APA_Guide_2017.pdf

Практичні приклади оформлення посилань можна знайти за посиланням:

https://owl.purdue.edu/owl/research_and_citation/apa_style/apa_formatting_and_style_guide/general_format.html

5. Обсяг статті

Загальний обсяг статей не має перевищувати:
• оглядові та проблемні статті – до 20 сторінок формату А 4;
• загальні статті за рубриками збірника – до 15 сторінок формату А 4;

6. Структура статті

6.1. УДК та JEL (система класифікації наукових видань на економічну тематику) за наявності

З класифікатором JEL можна детальніше ознайомитися за посиланням: http://www.aeaweb.org/jel/jel_class_system.php. Вказані автором коди повинні чітко відображати галузь, у межах якої проведено дослідження. Вітається застосування кодів з двох-трьох галузей, якщо вони охоплюються в дослідженні.

6.2. Прізвище та ініціали автора/авторів українською, англійською та російською мовами.
6.3. Відомості про автора/авторів українською та англійською мовами. Назва статті українською та англійською мовами.

6.4. Анотація українською та англійською мовами.
6.5. Ключові слова українською та англійською мовами.

6.6. Вступ. У Вступі слід пояснити, якій саме проблемі присвячено статтю, зробити постановку проблеми в загальному вигляді, обґрунтувати актуальність дослідження. Вступ не може бути дуже значним за обсягом. У ньому слід уникати використання таблиць і рисунків.

6.7. Мета дослідження. Коротке та лаконічне (1-2 речення) формулювання мети наукової статті

6.8. Огляд літератури. Огляд літератури представляє собою аналіз і узагальнення актуальних робіт (статей, монографій, доповідей, дисертацій, звітів тощо),у яких започатковано розв’язання даної проблеми, які розкривають зміст досліджуваної наукової проблеми (задачі) або/та дають уявлення про попередні спроби її вирішення,і на які спирається автор. Огляд повинен відповідати меті дослідження і бути результатом критичного пошуку аналітичної бази для тестування гіпотези, яку покладено в основу дослідження. Літературний огляд не повинен обмежуватися лише роботами, які було опубліковано в країні, де мешкає й працює автор (проблему слід досліджувати глобально). Особливо це стосується авторів з неангломовних країн (для них рекомендується проведення ґрунтовного аналізу робіт, виданих англійською мовою). Якщо це є доцільним, аналізуються також нормативно-законодавчі акти. У статті наводяться й аналізуються лише ті джерела, які дійсно мають значення для дослідження автора. Не можна просто робити довгі списки з авторів та їхніх робіт, які мають відношення до досліджуваної проблематики. Не можна запозичувати з інших робіт фрагменти оглядового тексту з посиланнями на інших авторів та наводити їхні роботи в списку джерел. Автор при цитуванні зобов’язаний дотримувався етичних і моральних принципів. Автор може при підготовці літературного огляду використовувати власні публікації і посилатися на них, але виключно з метою розкриття проблеми, а не задля підвищення рівня цитування. Літературний огляд бажано завершити представленням невирішених раніше питань, виявленням протиріч у результатах і висновках попередніх досліджень, обґрунтуванням необхідності продовження досліджень у даний галузі й вибором конкретної теми (напрямку) цього дослідження. У огляді літератури й в цілому по тексту статті посилання на джерела робляться в відповідності до APA formatting and style guide.

6.9. Основні результати дослідження. Наводяться експериментальні або теоретичні дані, отримані в процесі дослідження. Тут бажано використовувати рисунки, таблиці, графіки, схеми. Інтерпретація отриманих результатів у цьому розділі не здійснюється. У цьому розділі не слід наводити результати, які раніше вже були отримані авторами або іншими науковцями.

7. Висновки. Наводяться основні ідеї статті, вказується на результат, демонструється його новизна, й які висновки слід зробити оцінюючи його. Вказується на можливість практичного застосування отриманих результатів і пропонуються напрямки подальших досліджень.

8. Технічні вимоги. Стаття пишеться в текстовому редакторі Word. Параметри тексту задаються відповідними функціями редактора:
• тип файлу статті - (.doc, .docx);
• шрифт - Times New Roman; • розмір шрифту (кегль) - 14;
• міжрядковий інтервал – 1,5;
• абзац –1,0 см;
• вирівнювання тексту - по ширині.
Сторінка. Формат - А4.
Орієнтація - книжкова.
Поля: верхнє, нижнє, праве – по 20 мм; ліве –20 мм.
Сторінки не нумеруються, колонтитули не робляться.

9. Матеріали, які Автор подає до редакції
1. Електронний файл статті у форматі .dос або.docx. Назва файлу - прізвище автора. 
2. У електронному листі на адресу редакції (ananavov@ukr.net, lab101@ukr.net) автор вказує свій контактний телефон та електронну адресу для листування.

Зразок статті для подання (new)

ВАРТІСТЬ ПУБЛІКАЦІЇ

Подання наукових статей до збірника наукових праць «Актуальні проблеми міжнародних відносин» та їх рецензування є безкоштовним.