ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ УКРАЇНИ З МОНАРХІЯМИ ПЕРСЬКОЇ ЗАТОКИ У КОНТЕКСТІ ПОСИЛЕННЯ БЕЗПЕКОВИХ ВИКЛИКІВ

Автор(и)

  • О.А. Коппель
  • Д.В. Карвацький

DOI:

https://doi.org/10.17721/apmv.2024.159.1.12-20

Анотація

У статті досліджуються особливості, сучасний стан і перспективи взаємодії України з монархіями Перської затоки в контексті ескалації викликів безпеці. Обґрунтовано інтенсифікацію політичного діалогу між Україною та країнами членами РСАДПЗ у зв’язку зі збільшенням кількості офіційних контактів у контексті зростання необхідності для України підвищити рівень політичної підтримки. Узагальнено якісну характеристику офіційний контактів, на основі чого окреслено основні напрямки такої взаємодії. Підтверджено важливість такої підтримки, що детермінується зростанням впливу держав Перської затоки на міжнародній арені. Обґрунтовано витоки та особливості  позиції країн-членів РСАДПЗ  щодо російсько-української війни крізь призму їх національних інтересів. Висвітлені причини зацікавленості монархій Перської затоки в економічній взаємодії з РФ та наголошено на негативних наслідках такої тенденції для України.

Описано вплив стратегічних документів України на її сучасну позицію у відносинах з країнами РСАДПЗ. Відображено негативний вплив російсько-української війни на торгово-економічні відносини України та РСАДПЗ. Окреслено ключові проблеми для зовнішньої політики України у відносинах з країнами РСАДПЗ, посилаючись на сучасну геополітичну ситуацію, що детермінується розширенням БРІКС та тіснішою взаємодією монархій з країнами Азії, зокрема КНР та Індією, як противагою західному напрямку їх зовнішньої політики у контексті багатостороннього підходу.

Дослідження наголошує на необхідності розробки комплексної та довгострокової стратегії взаємодії з країнами-членами РСАДПЗ у двосторонньому та багатосторонньому форматі з огляду на ефективність такого підходу, що окреслюється авторами.

Завантаження

Опубліковано

2024-07-29