НАРИС ДО ЦІННІСНО-ІДЕОЛОГІЧНОГО АСПЕКТУ СТРАТЕГІЧНОГО ПЛАНУВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ ( на прикладі російсько-української війни)
DOI:
https://doi.org/10.17721/apmv.2023.157.1.4-9Анотація
У статті висвітлено питання визначення цінностей у геополітичній перспективі. Геополітичне стратегічне планування, як і м’яка сила держави, базується на системі цінностей, яка була об’єктом цього аналізу. Глибокі історичні протиріччя між двома народами (Україною та Росією) призвели до війни, а наступні кроки у розбудові глобальної системи безпеки претендують на нові союзи та альянси, які мають будуватися на єдиних цінностях.
Ціннісним фоном нинішньої війни є динамічні системи та невизначені умови, тотальна дезінформація та російські міфи, боротьба між автократіями та демократіями. Система цінностей може стати основою місії та стратегії держави. Цінності керують поведінкою членів суспільства, процесом прийняття рішень і вибором стратегій, можуть слугувати потужним інструментом трансформації в різних сферах економіки, мотивацією до праці чи навіть боротьби.
У статті визначено велику різницю між двома націями (українською та росіянською) та розглянуто підхід Хантінгтон до майбутнього геополітичного становища України.