АЛЖИР: БУДУТ ЛИ ПЕРЕМЕНЫ ПОСЛЕ ВЫБОРОВ 2017 ГОДА И РЕВОЛЮЦИОННЫХ СОБЫТИЙ 2019 ГОДА?

Автор(и)

  • П. М. Ігнатьєв Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка

DOI:

https://doi.org/10.17721/apmv.2019.140.1.4-14

Анотація

Алжир із колосальною площею території має важливе значення як виробник нафти і газу, адже він розташований поруч із Європою. Однак ця країна продовжує існувати ніби у минулому, будучи недостатньо розвиненою і покладаючись на енергоносії, субсидії для широких верств населення та на потужний безпековий апарат. Перебуваючи в оточенні нестабільних Тунісу, Лівії, Нігеру, Малі і головного регіонального суперника Марокко, алжирська політична еліта не має іншого вибору, окрім як
Актуальні проблеми міжнародних відносин. Випуск 140. 2019. .
5
продовжувати політику значних оборонних видатків. Але варто зазначити, що вона могла витрачати ці кошти без обмежень, коли ціни на нафту на світовому ринку були високими. Нині для того, щоб виконати соціальні зобов’язання, уряду доводиться робити значні запозичення з золотовалютних резервів. Колишній Президент Абдулазіз Бутефліка мав низку серйозних захворювань з 2012 р., тому країною від його імені фактично керували його брат Саїд Бутефліка, партійні функціонери Фронту Національного Визволення, а також впливовий генералітет. Після революції 2019 р. вони повинні зробити вибір: чи продовжувати нинішню політику і провокувати цим самим ще одну народну революцію, чи здійснити повільну лібералізацію політичного та економічного життя власними силами. У своїй статті автор з’ясовує, як Алжир намагається впоратися з різноманітними викликами без проведення докорінних перетворень.
Ключові слова: Алжир, Марокко, Російська Федерація, Китай, субсидії, нафта та газ, видатки на оборону, трубопроводи, реформи.

Біографія автора

  • П. М. Ігнатьєв, Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка

     Доктор політичних наук, професор кафедри міжнародного регіонознавства

Завантаження

Опубліковано

2020-01-28