FEATURES OF THE FORMATION OF INTERNATIONAL PRODUCTION NETWORKS IN MODERN CONDITIONS

Автор(и)

  • Д. Русак Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київ, Україна.

DOI:

https://doi.org/10.17721/apmv.2019.139..93-106

Анотація

У статті розглядаються особливості становлення і розвитку концепції глобальних вартісних ланцюгів і проводиться систематизація існуючих досліджень з різних аспектів аналізу даного феномена з метою виявлення актуальних напрямків
Actual problems of international relations. Release 139. 2019
94
подальших досліджень. Особлива увага приділяється інституційному аспекту в його взаємозв'язку з іншими аспектами аналізу, в контексті включення в глобальні вартісні ланцюги компаній з країн з ринками, що розвиваються. На основі систематизації та вивчення наукових статей виділяються два найбільш перспективні напрямки подальших досліджень: вплив інституційної дистанції між країнами - учасниками глобальних вартісних та виробничих ланцюгів на параметри конфігурації цих зв’язків і роль різних видів контрактних відносин між компаніями в конфігурації і вдосконаленні операцій всередині глобальних виробничих і вартісних ланцюгів. Вплив інститутів, а також розвиток в глобальних ланцюгах вартості представляються найбільш перспективними аспектами для розширення наявного спектра існуючих наукових робіт в контексті формування глобальних корпоративних мереж та контрою.
Ключові слова: глобальні вартісні ланцюги, глобальні виробничі ланцюги, багатонаціональні компанії з країн з ринками, що розвиваються, інституційного ний аспект аналізу глобальних ланцюжків цінності, глобальні корпоративні мережі.

Біографія автора

  • Д. Русак, Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київ, Україна.

     кандидат економічних наук, доцент кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин 

Завантаження

Опубліковано

2020-01-28