ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЕКОЛОГІЧНУ ШКОДУ, СПРИЧИНЕНУ ПІД ЧАС ЗБРОЙНОГО КОНФЛІКТУ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА РОСІЙСЬКОЮ ФЕДЕРАЦІЄЮ: МОЖЛИВОСТІ В АЛГОРИТМІ ЗАХИСТУ НАЦІОНАЛЬНИХ ІНТЕРЕСІВ

Автор(и)

  • М. О. Медведєва Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
  • Т. Р. Короткий Національного університету «Одеська юридична академія».

DOI:

https://doi.org/10.17721/apmv.2019.139..57-67

Анотація

У статті розглядаються міжнародні звичаї, договори та судова практика, що стосуються відповідальності за екологічну шкоду, спричинену військовими діями, та захисту навколишнього середовища до, під час та після збройного конфлікту. Автори здійснюють аналіз норм права міжнародної відповідальності, міжнародного гуманітарного, кримінального, екологічного права, права прав людини, морського права, що застосовуються в цій галузі. Розглянуто режим міжнародно-правової охорони навколишнього середовища у зв'язку з українсько-російським збройним конфліктом (у Криму та східній Україні), проаналізовано можливість притягнення до відповідальності Росії як держави, а також реалізації індивідуальної кримінальної відповідальності за шкоду, завдану навколишньому середовищу в ході цього конфлікту. З цією метою автори здійснюють огляд поточних проваджень проти Росії в міжнародних судах, а також підрахунок обсягу екологічної шкоди, заподіяної в результаті російської агресії проти України.
Ключові слова: екологічна шкода, збройний конфлікт, відповідальність держави, індивідуальна кримінальна відповідальність, Крим, східна Україна.

Біографії авторів

  • М. О. Медведєва, Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка

    Доктор юридичних наук, доцент, професор кафедри міжнародного права

  • Т. Р. Короткий , Національного університету «Одеська юридична академія».

    Кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри міжнародного та європейського права

Завантаження

Опубліковано

2020-01-27